V OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW „SPRINTEM DO MARATONU” 

Maj 23, 2019

Publiczne Przedszkole  Nr  4 w  Kozienicach włączyło się do V Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków. Idea akcji, której celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, propagowana jest przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Realizując założenia akcji, w dniu 20 maja na terenie ogródka przedszkolnego zorganizowana została impreza biegowa „Sprintem do maratonu”, w której wzięli udział wszyscy wychowankowie  placówki oraz pracownicy.

Przed rozpoczęciem konkurencji biegowej przedszkolaki uczestniczyły w rozgrzewce przeprowadzonej przy muzyce –  hymnie  imprezy „Sprintem  do  maratonu” – więc raźno i z zapałem wykonywały skłony, podskoki i przysiady, żeby przygotować się do biegu. Aktywnym uczestnikiem imprezy była dyrektor przedszkola pani Elżbieta  Seremak, która życzyła dzieciom powodzenia i  sportowych  sukcesów.

Potem wszystkie  grupy kolejno ustawiały się na linii startu i pokonywały wytyczoną trasę. Każdy biegł we własnym, indywidualnym tempie i zgodnie z własnymi możliwościami fizycznymi. W tym czasie, pozostałe dzieci głośno dopingowały biegaczy i nagradzały koleżanki i kolegów brawami. Każdy startujący uczestnik pokonał wyznaczony dystans, dzięki czemu zdobył miano „Małego Maratończyka” i jako zwycięzca, został nagrodzony złotym medalem  oraz  otrzymał  dyplom  biegacza  maratonu.

Przedszkole otrzymało  od  czasopisma „Bliżej Przedszkola” certyfikat poświadczający  udział  w  biegu.

 

Wycieczka do Teatru Powszechnego w RadomiuWARSZTATY  NAUKOWE  W  PUBLICZNYM  PRZEDSZKOLU  NR 4  W  KOZIENICACH