„KOZIENICE - MOJA MAŁA OJCZYZNA”

Czerwiec 24, 2019

29 maja dzieci  z  grupy  IV  i V   uczestniczyły   w  promocji książki pt. „KOZIENICE. MOJA MAŁA OJCZYZNA”, która odbyła się w KDK. Jest  to  publikacja wydana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Kozienickiej, sfinansowana ze środków budżetu Gminy Kozienice, w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych. Wydawcą książeczki jest Wydawnictwo Kinderkulka.

Spotkanie miało na celu zaciekawienie najmłodszych mieszkańców gminy miejscem w którym dorastają, pokazanie Kozienic z zupełnie innej, nieco bajkowej perspektywy. Maluchom, w przejrzysty sposób, przedstawiono również proces powstawania książki. Każdy  przedszkolak otrzymał  z  rąk burmistrza Gminy  Kozienice  Piotra  Kozłowskiego egzemplarz  książki  wraz  ze  słodkim  poczęstunkiem.

Książka edukuje przez zabawę i może być bazą pomysłów na spędzanie wolnego czasu w Kozienicach. Poznawanie historii oraz teraźniejszości swojej małej ojczyzny pozwoli budować z nią więź już od dzieciństwa.

„Niezwykłe przygody Smoka Obiboka”Spotkanie adaptacyjne